MARİFET OKULU

MARİFET OKULU

Marifet Okulu, ortaokul ve lise düzeyindeki gençlere yönelik olarak yapılan çalışmaların ortak adıdır.

ORTAOKUL ÇALIŞMASI

11-14 yaş arasındaki gençlere yönelik 9 -12 kişilik gruplar halinde Genel Merkezin standartlarını belirlediği mekânlarda şube tarafından yürütülen ve iki yıl olarak devam eden, aşamalı bir eğitim programıdır.

Marifet Okulu programı için 19 Ekim 20108 tarihine kadar okullar ile yapmış olduğumuz protokol vasıtası ile okullara giderek Marifet Okulu tanıtımı yapılmıştır ve ön kayıtlar alınmıştır.

28 Ekim2018 günü ön kayıdı alınan öğrenciler mülakata alınmıştır.

Mülakattaki amacımız;öğrencilerin sosyal kütürel ve aile ortamlarında nasıl vakit geçirdikleri, en çok sevdikleri yada hiç sevmedikleri işlerin neler olduğunu öğrenmek amaçlı olmuştur.

4 Kasım 2018  Pazar günü saat 12:30-16:0 saatleri arasında Marifet okulu başlamış olup toplam 50 öğrenci katılmıştır.

Marifet Okulunda 3 bayan,3 erkek hoca olmak üzere toplam 6 hoca bulunmaktadır.

LİSE ÇALIŞMASI;

Liseli Kız Öğrenciler

Lise çalışması; 14-18 yaş arasındaki gençlere yönelik 9 -12 kişilik gruplar halinde Genel Merkezin standartlarını belirlediği mekânlarda şube tarafından yürütülen ve iki yıl iki yıl olarak devam eden, aşamalı bir eğitim programıdır. Lise çalışması Düşünce Atölyesi olarak isimlendirilmiştir.

Program da gençlerimizin şahsiyet gelişimini desteklemek, kişisel sosyal ve manevi gelişimlerine destek olmak amaçlanmaktadır. Program gençlerin yaparak, yaşayarak ve keyifli bir şekilde öğrenmesini esas almaktadır. Bu amaç doğrultusunda her cumartesi 13:30-16:00 saatleri arasında şu dersler gerçekleşmektedir:

Kulluk ve Sorumluluk Bilinci

Şahsiyet Okumaları, adap dersi

 Sosyal ve Kültürel Etkinlikler